Kultowe Cytaty

kultowe cytaty

Kultowe Cytaty

Przygotowanie i wdrożenie platformy sklepowej dla sklepu z gadżetami, z nadrukowanymi cytatami z popularnych filmów, piosenek czy powiedzeń. Strona została mocno zintegrowana z Facebookiem. W ramach promocji została przeprowadzona akcja promocyjna. Dzięki aktywnym działaniom udało się pozyskać 9 tys. użytkowników na stronie fanowskiej na Facebooku.

www.kultowecytaty.pl

Studium przypadku

Serwis zorganizował konkurs na graficzną interpretacje wybranego kultowego cytatu. Nagroda była finansowa oraz pakiet oryginalnych gadżetów z oferty sklepu. Głosowanie było przeprowadzane bezpośrednio na stronach serwisu, natomiast prace do konkursu były zgłaszane na stronie facebookowej. Zgłaszane, najbardziej popularne projekty miały szanse zaistnieć na oferowanych przez sklep produktach. Dawało to dodatkową motywację do zgłaszania prac oraz tworzyło zjawisko crowdsourcingu – budowania oferty sklepu przez samych użytkowników.

reklama graficzna na YouTube

Konkurs trwał miesiąc. Wpłynęło kilkadziesiąt prac, które generowały ożywioną dyskusje na stronie. Zainteresowanie akcją przełożyło się na wzrost liczby fanów (do poziomu ok 9 000) oraz spowodowało ponad 100% wzrost ilości wejść na stronę KultoweCyaty.pl

Konkurs była wsparty kampanią wykorzystującą reklamy graficzne wyświetlane na YouTube. Na wybranych filmach, z których cytaty znajdują się w ofercie sklepowej pojawiały się pojawiały się graficzne banery reklamowe.