Konkurs na Fotomodela Lata

konkurs na facebook-u

Ideą konkursu było zaangażowanie i pozyskanie nowych fanów na profilu facebook-owym centrum handlowego City Point w Tychach. Istotne było połączenie internetowego konkursu z eventami (casting, sesja fotograficzna) mającymi miejsce na terenie centrum.

konkurs na facebook-u fotomodel lata 2011

Konkurs na Fotomodela Lata 2011 odbył się dniach 4-18 czerwca 2011 w CITY POINT . W konkursie mogły wziąć udział młode przebojowe osoby w wieku 16-25 lat. Konkurs składał się z kilku etapów. Pierwszym etapem był casting. Spośród wszystkich kandydatów jury złożone z przedstawicieli organizatora, fotografa oraz stylistki wybrało 20 półfinalistów. Kolejnym etapem konkursu było głosowanie na półfinalistów.

Wyboru finałowej szóstki dokonali klienci CITY POINT głosując na stronie fanowskiej centrum na facebooku. Nagrodą dla zwycięzców konkursu było wzięcie udziału w letniej sesji zdjęciowej CITY POINT, która była ostatnim etapem akcji. Oprócz udziału w sesji fotomodele otrzymali również nagrody rzeczowe w postaci bonów na zakupy oraz pamiątkowe portfolio. Premie w postaci zaproszeń do kina czekały również na wszystkich półfinalistów i najaktywniejszych głosujących. Rezultat letniej sesji foto z udziałem zwycięzców konkursu można było podziwiać przez całe lato 2011, gdyż zdjęcia z sesji wykorzystane zostały jako tło serwisu internetowego CITY POINT.

Na potrzeby konkursu została stworzona dedykowana aplikacja konkursowa.
aplikacja konkursowa na facebook-u

Zadaniem aplikacji było zaliczanie głosów na poszczególnych finalistów. Dzięki aplikacji można było zapraszać znajomych do zabawy.

Konkurs cieszył się dużą popularnością. Wywoływał duże zaangażowanie uczestników zabawy, którzy aktywnie udzielali się na tablicy strony fanowskiej. Zabawa przysporzyła City Point-owi ok 3 tys. nowych fanów.

Organizacja, casting, promocja, aplikacja na Facebook: OUT-COM Agencja Reklamy
Zdjęcia: Damian Gretka
Stylizacja: Ola Janduła
Makijaż: INGLOT Brabara Pruszka
Fryzury: Łukasz Bier
Projekt graficzny: YOUNG MEDIA
Projekt castingu: Sylwia Ptasińska
Zdjęcia filmowe: Jacek Filipiak

Fotomodele:
Magdalena Sirko
Sara Dunik
Sara Garczyńska
Jakob Ratka
Łukasz Bier
Michał Szymczyk

 

Fotorelacja z castingu

Wynik sesji finałowej

Strona wydarzenia na FB

O imprezie na stronie CHR City Point